برای زندگی

زندگی مثل آب خوردن تو لیوان شکسته میمونه...

برای زندگی

زندگی مثل آب خوردن تو لیوان شکسته میمونه...

دوست دارم بنویسم
از جریان بی تکرار و گذرای زندگی ،
- - - - -
نوشته هام یه جور دست نوشته اس
پایه ی علمی نداره
و شایدم نقص و ضعف نگارشی داشته باشه
اما
تمام تلاشمه

طبقه بندی موضوعی
پربیننده ترین مطالب

اشرف مخلوقات

جمعه, ۳۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۰۰ ق.ظ
قبلترها فکر میکردم اینکه " انسان اشرف مخلوفات هست" یعنی چه ؟
در دنیای خیالی_خودم نظرم بود که انسان بواسطه ی اینکه از طبیعت و سایر مخلوقات در جهت رفاه خود استفاده میکند، نسبت به سایر مخلوقات برتری دارد و این برتری فکری و منطقی است که او را از دیگر موجودات متمایز میکند . همه موجودات در خدمت بشریت هستند و انسان در خدمت خویش.
امروز بنظرم مفهوم طبیعت بجز ماده (های در خدمت بشریت) انرژی هم هست و انسان بواسطه ی تسلط بر ماده و انرژی های موجود در طبیعت میتواند اشرف مخلوفات نامیده شود .
در اوایل انسان آتش را خلق (یا کشف) کرد تا از انرژی گرمایی تولید شده برای بقای خویش استفاده کند. آنقدر این اکتشاف جالب بود که بمرور آتش و فرزند خلفش ، "انرژی گرما"یی علاوه بر بقا درجهت رفاه انسان هم بکارگرفته شد . شاید از اینجا بود که با مفهوم انرژی آشنا شد و فهمید که از ماده میتوان انرژی تولید کرد و به ماده ای پرانرژی بنام نفت رسید . کمی بعد الکتریسته را اختراع کرد و برای تولید آن قدرت آب را بکارگرفت .انسان_متفکر باخود فکر کرد همه جا که آب نیست تا الکتریسته باشد پس بجای تبدیل ماده به انرژی شاید بتواند انرژی های مختلف را به هم تبدیل کرد و دست بکارشُد . از گرمای سوختن نفت استفاده کرد تا برق تولید کند. برق تولید شده با خلق مراکز تقویت و انتقال_برق مجدا برای تولید گرما در زمان و مکان دیگر بکارگرفته شد.
این انسان در قرن اخیر برای کشف انرژی به درون اتم نفوذ کرد و اینروزها در آسمان ، به دنبال باد و خورشید است ...

نظرات  (۱)

جالب بید...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">